Old Royal Post

Old Royal Post je residence, která se nachází na adrese Maltézské náměstí 8, Praha 1, v krásné pražské čtvrti Malá Strana, v těsné blízkosti těch nejkrásnějších a nejzajímavějších památek, které Praha nabízí. Během pár minut chůze se z Maltézského náměstí dostanete na Pražský hrad či ke katedrále svatého Víta. Jen několik desítek metrů vás také dělí od pravého břehu Vltavy, kde se rozkládá čtvrť Staré Město se všemi svými historickými pamětihodnostmi a Staroměstským náměstím s Orlojem.

Historie je prostoupena také samotným domem, ve kterém se nachází residence Old Royal Post. Dům byl postaven v letech 1539 až 1542 jako původně renesanční budova. Ta později prošla pozdně renesanční přestavbou, raně barokní přestavbou a barokní úpravou v 17. století. Na začátku 19. století pak dům prodělal úpravy klasicistní. V první třetině 18. století dům sloužil jako sídlo královského poštovního úřadu, z této doby právě pochází jeho přídomek „Stará pošta“ a název residence Old Royal Post.

Všechny nabízené apartmány na Malé straně jsou velmi elegantně řešené, plně vybavené a také plné luxusu, který vás bude hýčkat. Můžete si vybrat z 26 apartmánů, které jsou navrženy ve stylu osobností české historie. Ubytovat se tedy můžete v apartmánu „Masaryk“ nebo princezně „Sissi“.

Všechny nabízené apartmány prošly rekonstrukcí v roce 2015 a naleznete v nich klid pro odpočinek i práci, ničím nerušenou relaxaci nebo útulné a perfektně zařízené útočiště při náročné služební cestě.