Ubytujte se v Old Royal Post a užijte si festival Pražské jaro

04. května 2023

Není tajemstvím, že Praha je považována za jednu z nejkulturnějších metropolí Evropy. V přepočtu na počet obyvatel má například nejvíce divadelních scén ze všech měst, koná se zde ale také celá řada významných hudebních akcí: k těm nejslavnějším se řadí mezinárodní festival klasické hudby Pražské jaro. Pokud se ubytujete v našem boutique hotelu Old Royal Post v centru Prahy, budete přímo uprostřed veškerého kulturního dění.

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro, na němž vystupují symfonické orchestry i komorní tělesa, startuje 12. května a končí 2. června. Letošní ročník zahájí Má vlast v podání Orchestru Velšské národní opery z Cardiffu a jeho šéfdirigenta Tomáše Hanuse, který jako tradičně proběhne v honosných prostorách Smetanovy síně Obecního domu.

Pražské jaro začalo psát svou historii v roce 1946. Založení celosvětově významné hudební akce inicioval tehdejší šéfdirigent České filharmonie Rafael Kubelík a záštitu nad ním poskytl tehdejší československý prezident Edvard Beneš. Tradice trvá dodnes a za dobu své existence se akce zařadila mezi nejvýznamnější hudební festivaly svého druhu na světě.

Pokud patříte mezi fanoušky klasické hudby, 78. ročník Pražského jara si nenechte ujít. Zarezervujte si pobyt v Old Royal Post a kromě kulturního zážitku poznáte i kus historie stověžaté matky měst.

Ubytujte se v jednom z našich pokojů